Sık karşılaşılan kombi arızaları

Sık karşılaşılan kombi arızaları

En çok karşılaşılan kombi arızaları

Kombi çalışmıyor ne yapmalıyım?

Öncelikle kombi cihazınızın bağlı olduğu elektrik sigorta panelinden elektrik gelip gelmediğini kontrol ediniz. Daha sonra doğalgaz vanasının açık olup olmadığını ve gaz gelip gelmediğini kontrol ediniz.
İkinci olarak kombinin suyunun kontrol edilmesi gerekir. Kombilerin çoğu içerisinde su olmadığı zaman kendini korumak amacıyla çalışmayı durdurur. Önerilen su basıncı  olan 1.5 bar ölçüsüne gelene dek kombinize su eklemeniz gerekmektedir.

Kombi servisi kampanya

Kombi çalışırken sıcak su akışı var ancak kalorifer çalışmıyor:

Kombiler kaloriferi ısıtabilmesi için panelde yer alan kış ve sıcak su konumu aynı anda aktif durumda olmalıdır. Kombi sadece sıcak su konumunda(yaz konumunda) iken kalorifer suyunu ısıtmaz.
Kalorifer termostat derecesi kontrol edilmelidir, oda sıcaklığından düşük olabilir. Termostat derecesi oda ısısından yüksek olmalıdır aksi takdirde kalorifer devreye girmeyecektir.
Radyatörler (kalorifer petekleri) vanalarından kapalı olabilir. Kombinin düzgün çalışabilmesi için peteklerden en az 3 tanesinin açık olması gerekir. Burada ayrıca alt ve üst vanaların açık olmasına dikkat etmelisiniz.
Peteklerde ve boru hatlarında zamanla kireç, toz ve kirler birikir. Bu sorun sıcak su akışını engelliyor olabilir. Bu konuda firmamızdan petek temizleme hizmeti almanız gerekebilir.

Kombi su akıtıyor:

Kombilerin düzgün çalışması için gerekli olan su basıncı 1.5 bar olmalıdır. Bu ölçünün üzerinde su basılmış olabilir. Kontrol etmeniz yeterlidir.
Kombinin su tesisatında kullanılan parça ve bağlantılarda zamanla aşınma olabilir. Teknik servis yerinde sorunu tespit edebilir.
Kombinin su vanalarında arıza olabilir. Teknik servis tamir/parça değişimi ile sorununuzu çözebilir.

Kombi Bakımının Önemi

Kombinizin yıllık bakımlarını yaptırmak ve kullanım kılavuzuna göre hareket etmek sizi beklenmedik masraflardan kurtarabilir. Kombiler elektrik, su ve gaz sistemini aynı anda kullanan cihazlardır. Dolayısıyla bu 3 sistemin belirli sıklıkta kontrolü hem maksimum performans sağlayacak hem de faturalarınıza yansıyacaktır.
Kombi bakımı konusunda 0216 939 39 66 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Uzman servisimiz size en kısa zamanda ihtiyaç duyduğunuz hizmeti verecektir.

Yazar hakkında

admin administrator