Petek temizliği nasıl yapılmalıdır?

Öncelikle petek temizliği profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır. Konusunda uzman olmayan servis ekiplerince yapılan petek temizliği, hem yeterli temizliği sağlamaz hem de ısıtma sisteminize kalıcı zararlar verebilir. Profesyonel petek temizleme ekibimiz ile 0216 939 39 66 numaralı telefonumuzdan iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Radyatör ve petek temizliği bu iş için yapılmış olan özel makineler ve özel kimyasal sıvılar ile yapılmadır.

Petek temizliği yapılmaya başlamadan önce mutlaka kombi cihazınız kapalı konuma getirilmelidir. Kombiye giren su vanaları kapatılmalıdır ki cihaza herhangi bir zarar vermesin.

Petek temizliği

Petekler tek tek temizleneceği için evde bulunan tüm peteklerin giriş ve çıkış vanaları kapatılmalıdır. Sadece temizlenecek olan peteğin su giriş ve çıkış vanaları açık bırakılır. Temizleme işlemine geçmeden var ise banyoda bulunan havlupan radyatörün vanaları sökülür. Makinenin üzerindeki gidiş musluğu havlupanın giriş musluğuna bağlanır. Diğer musluk ise havlupanın çıkış musluğuna bağlanır ve tuvalete veya herhangi bir gidere bağlanır.

Önce makinenin basıncı sayesinde peteklerin içlerinde bulunan tüm tortular boşaltılır. Temizlen petek kapatılıp diğer petekler sıra ile açılır. Tüm petekler temizlendikten sonra işlemin ikinci kademesine geçilir.

İkinci temizleme aşamasında temizlenen tüm petekler açılır. Daha sonra makinenin içi temiz su ile doldurulur. Makinenin içindeki temiz suya esas temizliği yapacak olan kimyasal katkı maddesi eklenir. Banyodaki gidere bağlanan musluk ise bu sefer makineye bağlanır ve suyun ısıtma sistemi içerisinde devridaim etmesi sağlanır. Tüm ısıtma sistemi içerisinde 30 dakika döndürülen kimyasal sıvı tesisatın içindeki tıkalı olan her yeri iyice temizler. Bu işlemin ardından tesisatın içindeki kimyasalın dışarı atılması için ilk yıkama işlemi tekrar yapılır. Böylece tesisatınız 3 kere yıkanmış olur. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra ısıtma tesisatınız temiz su ile doldurulur ve içine 2 sene boyunca tesisatınızı koruyacak olan bir başka kimyasal olan antifriz eklenir. Isıtma tesisatınıza eklenen antifriz sayesinde tesisatınızın tortu yapması engellenir. Isıtma sisteminizdeki antifriz 2 sene boyunca tesisatınızı koruyacaktır.

Petek temizleme

Uzman servis olarak biz petek temizliğini tam olarak yukarıda anlattığımız gibi yapmaktayız. Yapılan bu işlemler sonrasında petekleriniz ilk günkü verimliliğine kavuşur. Isınamadan ödenen yüksek faturaların önüne geçmiş olunur.