Petek temizliği kimler tarafından yapılmalıdır?

Petek temizliği kimler tarafından yapılmalıdır?

Petek temizliği mutlaka işinde uzman personel tarafından yapılmalıdır. İşinde uzman olmayan kişiler tarafından yapılan işlemler büyük sorunlara yol açabilmektedir.

Uzman petek temizleme ekibimiz, petek temizliği için özel makineler ile yine petek temizliği için özel üretilmiş kimyasal temizleyiciler ile petek temizliği yapmaktadır.

Radyatör peteklerin içinde biriken ve peteklerin tıkanmasına sebep olan kurum, tortu gibi maddeler peteklerin iç yüzeylerine tutunurlar. Basınçsız musluk suyu ile yapılan temizlikler peteklerin içindeki istenmeyen maddeleri iç yüzeylerden çıkartamaz. Su iç yüzeylere yapışan maddelerin üzerinden akar gider. Sonuçta profesyonelce yapılmayan temizlikler petek temizliği olarak çok da bir işe yaramaz.

Özel petek temizleme makinesi özel kimyasal maddeleri peteklerin içine basınçla gönderir. Özel kimyasal maddeler ise peteklerin içlerinde oluşan tortuları eritip yerinden sökmek için tasarlanmışlardır. Basınçlı su ile beraber kolayca tıkalı petekleri temizlerler. Profesyonel ekiplerce yapılan petek temizliği sonrası evinizde herhangi bir kirlilik oluşmaz. Radyatör peteklerinizin vanalarında herhangi bir deformasyon oluşmaz.

Petek temizliği sonrası peteklerinizin içine mutlaka koruyucu madde konulması gerekmektedir. Uzman petek temizleme ekibimiz temizliği yapılan peteklerin 2 sene boyunca sağlıklı çalışması için mutlaka koruyucu sıvısını eklemektedir. Koruyucu sıvı eklenmeyen petekler kombi çalışmaya başlayınca tekrar korozyon yapmaya başlayacak ve oluşan tortular peteklerinizi tıkayacaktır

Daha konforlu ısınabilmek ve yüksek yakıt faturaları ödememek için peteklerinizin temizliğini 2 senede bir kere yaptırmanızı önemle hatırlatıyoruz.

Yazar hakkında

admin administrator