Petek temizleme gerektiğini nasıl anlarız?

Petek temizleme gerektiğini nasıl anlarız?

Isıtma sistemimiz kullanıldıkça verimliliğini kaybetmeye başlar. Faturalarımız yükselir fakat eskisi gibi ısınamamaya başlarız. Bu sorunun başlıca sebebi petek temizliği vaktinin gelmiş olmasıdır.

Petek temizliği gerektiğini anlamanın en kolay yolu peteklerimizi el ile kontrol etmektir. Kombiniz tam güç ile çalıştırdıktan sonra peteklerin tüm yüzeyleri el ile kontrol edilir. Bu işleme kombiye en yakın olan petekten başlayabilirsiniz çünkü en uzaktaki petek daha geç ısınacaktır.

Peteklerin yüzeyleri kontrol edilirken bazı bölgeler sıcak bazı bölgeler soğuk ise petek temizliği gerekiyor olabilir.

Tıkanmış olan peteklerin bazı bölgelerine sıcak su gelemez ve soğuk kalmasına sebep olur. Eviniz bu sebepten yeterli ısınamaz ama kombi cihazınız çalıştığı için de gereğinden daha yüksek yakıt faturaları gelir.

Eğer kombi üzerindeki filtreler sıklıkla tıkanıyor ise buda peteklerinizin temizlenmesi gerektiğinin bir göstergesidir. Peteklerin içinde fazlaca buluna tortu kombi içerisindeki filtreleri kolayca tıkar ve kombinizin arıza vermesine sebep olur. Tekrar eden bu tip arızalar kombinizde tamirat gerektirecek başka arızalara da sebep olabilir.

Petek temizleme işlemi gözünüzde büyütülecek zor bir işlem değildir. Profesyonel petek temizleme ekibimiz kısa sürede peteklerinizi ilk günkü verimliliğine kavuşturacaktır. Profesyonel petek temizleme ekibimiz ile 0216 939 39 66 numaralı telefonumuzdan iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Petek temizleme işleminin nasıl yapıldığı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Petek temizliği nasıl yapılmalıdır? sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yazar hakkında

admin administrator

    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.