Dudullu Petek Temizleme

Dudullu Petek Temizleme

Dudullu Petek Temizleme servisimiz İstanbul Anadolu yakası Ümraniye bölgesinde petek temizliği hizmeti vermektedir. Dudullu Petek Temizleme servisi için 0216 939 39 66 no’lu telefondan bize ulaşabilir en kısa zamanda bir randevu oluşturabilirsiniz.

Dudullu Petek Temizleme

Dudullu Petek Temizleme ve  ısıtma sistemleri servisimiz, konusunda eğitimli, tecrübeli ve güler yüzlü personeli ile 10 senedir kombi bakımı, petek temizleme, kombi onarım ve montaj hizmetlerini vermektedir.

Peteklerinizin ve kombinizin düzenli bakım ve temizliğini yaptırmak %25’e kadar yakıt tasarrufu sağladığı gibi, ısıtma sisteminizin sağlıklı çalışmasını da sağlar. Petek temizliği işleminden sonra bütün petekler eşit olarak ısınacağından daha az yakıt harcarsınız.

Ümraniye Dudullu Petek Temizleme ve petek yıkama

Radyatör petek temizliği yapılırken özel petek temizleme makinesi ve özel kimyasal maddeler kullanılır. Basınç ile özel kimyasal sıvılar peteklerin içine gönderilerek içeride bulunan kireç, kurum, tortu gibi maddelerin hepsinin dışarı çıkartılması sağlanır. İşlem petek sayınıza ve boyutlarına bağlı olarak 45dk. ile 1.5 saat arasında sürer. Petek temizliği tamamlandıktan sonra petekleriniz ilk günkü verimine geri kavuşur. İlk andan itibaren yapılan işlemlerin faydasını hissedersiniz.

Peteklerin içinde devridaim yapan sıcak su, peteklerin üretildiği malzeme olan sac demir ile birleşince pas dediğimiz demir oksit ortaya çıkar. Sıcak su ile birleşen demir oksit, suyu çamurumsu bir forma dönüştürür. Bu balçık kıvamlı suya radyatör çamuru denir. Radyatör çamuru peteklerinin içindeki gözenekleri zamanla tıkar ve sıcak suyun devridaim yapmasın engeller. Çamur kombiye ulaştığı zaman kombinin filtrelerini tıkar vanalarına da ciddi zarar verebilir. Petekler tıkalı olduğu zaman ısınabilmek için kombi daha yüksek derecelerde çalıştırılır. Zorlanarak ve tıkalı filtrelerle çalışmaya zorlanan kombinin arıza vermesi ise kaçınılmaz olacaktır.

Kombi kullanımında en çok rastlanan sorunların başında peteklerin tıkanmasından dolayı yeterli ısınamama gelmektedir. Homojen ısınmayan petekler hem yüksek doğal gaz faturası ödemenize sebep olur hem de kombi cihazınızın arıza yapmasına sebep olur.
Petek temizleme ihtiyacınızın olup olmadığını sizde kolayca anlayabilirsiniz. Peteklerinizi el ile kontrol ettiğiniz zaman peteklerde dağınık bir şekilde ısınmayan bölgeler varsa peteklerinizin temizliğe ihtiyacı olabilir. Bazen peteklerde hava olması da peteklerin tıkanması ile karıştırılabilmektedir. Hava yapan peteklerin alt tarafları ısınırken üst tarafında ısınma olmaz. Petekler tıkalı olduğunda ise peteğin yüzeyinde dağınık şekilde ısınmayan bölgeler oluşacaktır.

Tıkanmış petekler uzun süre temizletmeden kullanıldığı zaman, kanalları tıkayan çamur sertleşmeye başlar ve ilerleyen zamanda temizlenemez hale gelip petek değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Peteklerinizde sorun yaşamamak için 2 senede bir kez peteklerinizi temizletmenizi öneriyoruz.

Petek Temizliği ve Kombi Bakımı

İstanbul Anadolu yakasınında her ilçeye profesyonel petek temizleme ve kombi servisi hizmeti.

Dudullu Petek Temizleme 0216 939 39 66

Düzenli olarak petek temizliği yaptırdığınız takdirde;

 • Peteklerinizin kanalları temizlendiği için petekleriniz kolayca ısınır ve daha düşük yakıt faturaları ödersiniz.
 • Temizliği yapılan petekler yapılmayanlara göre daha uzun bir kullanım süresi sağlar.
 • Daha rahat devridaim yapan petekler kombinizin de ömrünü uzatacaktır
 • Isınmayan oda derdine son. Evinizin bütün odaları kolayca ve hızlıca ısınacaktır.

Petek temizleme hakkında bilinmesi gerekenler

Gerçekten petek temizleme yaptırmam gerekli mi?”
“Petek temizleme nasıl yapılıyor, evim kirlenir mi?”
“Ne sıklıkta petek temizleme yaptırmam gerekiyor?”

Sizin de kafanızda bu gibi sorular varsa aşağıdaki sayfalarımızı inceleyip petek temizleme hakkında daha net bir fikir sahibi olabilirsiniz. Petek temizleme hakkında daha detaylı bilgi almak yada randevu oluşturmak için Dudullu Petek Temizleme servisimizi 0216 939 39 66 numaralı telefondan dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Radyatör peteklerinin içerisinde dolaşan ısınma suyu, peteklerin üretim malzemesi olan sac ile temas edince pas diye adlandırılan “demir oksit” ortaya çıkar. Kalorifer sisteminin içinde bulunan sıcak su ile birleşen demir oksit, suyu balçık kıvamında bir forma dönüştürür. Bu balçık kıvamlı suya radyatör çamuru denir. Bu çamurumsu sıvı pateklerin arasında dolaşırken peteklerinin gözeneklerini zaman içerisinde tıkar ve sıcak suyun rahatça dolaşmasını engeller. Bu çamurlu sıvı kombiye ulaştığı zaman ise kombinin filtrelerini tıkar vanalarına da ciddi zarar verebilir. Petekler tıkalı olduğu zaman daha fazla ısınabilmek için kombi daha yüksek derecelerde çalıştırılır. Filtreleri ve petekler tıkalı olduğu için kombi daha çok zorlanacak ve kombinin arıza vermesi ise kaçınılmaz olacaktır.

Kalorifer petekleri neden temizlenmelidir?

Düzenli olarak radyatör – petek temizliği yaptırmak, peteklerin daha hızlı ısınmasını ve sonucunda da daha az yakıt tüketmenizi sağlar ve tasarruf etmenizi sağlar.

İNCELE

Kalorifer petekleri hangi sıklıkta temizlenmelidir?

Kışın durmadan çalışan kombiniz yaz geldiğinde uzun süre çalışmayacaktır. Geçen bu sürede ise peteklerin içinde bulunan sıvı tortu oluşturacaktır.

İNCELE

Petek temizliği nasıl yapılır, hangi işlemler uygulanır?

Petekler tek tek temizleneceği için tüm peteklerin giriş ve çıkış vanaları kapatılmalıdır. Sadece temizlenecek olan peteğin su giriş ve çıkış vanaları açık bırakılır.

İNCELE

Petek Temizliği kimler tarafından yapılmalıdır?

Petek temizliği konusunda uzman olan, profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır. Temizleme işlemi özel makineler ve özel kimyasal sıvılar ile yapılmadır.

İNCELE

Petek temizliğinin faydaları nelerdir?

Petek temizliği yaptırmanın kombinize, tesisatınıza ve bütçenize faydaları vardır. Temizliği yaptırılmayan petekler ısıtma sistemine ve bütçenize zarar verebilir.

İNCELE

Petek temizleme gerektiğini nasıl anlarız?

Petekleriniz kullandıkça verimi düşer. Faturalarınız yükselir eskisi gibi ısınamamaya başlarsınız. Bu sorunun en belirgin sebebi petek temizliği vaktinin gelmiş olmasıdır.

İNCELE


Dudullu Petek Temizleme

Dudullu Petek Temizleme Fiyatları

  • PANEL PETEK RADYATÖR

  • 200 TL
   • 1-6 adet petek için
   • İlave petek:

    +30 TL

   • Koruyucu sıvı:

    +50 TL (isteğe bağlı)

   • Kullanılan kimyasal:

    1 Litre

   • Petek temizliği yaptırana:

    kombi bakımı 50 TL

  • Bizi arayın
  • ALÜMİNYUM RADYATÖR

  • 200 TL
   • 1-6 adet petek için
   • İlave petek:

    +30 TL

   • Koruyucu sıvı:

    +50 TL (isteğe bağlı)

   • Kullanılan kimyasal:

    1 Litre

   • Petek temizliği yaptırana:

    kombi bakımı 50 TL

  • Bizi arayın
  • DÖKÜM RADYATÖR

  • 200 TL
   • 1-6 adet petek için
   • İlave petek:

    +30 TL

   • Koruyucu sıvı:

    +50 TL (isteğe bağlı)

   • Kullanılan kimyasal:

    1 Litre

   • Petek temizliği yaptırana:

    kombi bakımı 50 TL

  • Bizi arayın

Yazar hakkında

admin administrator