Baymak Kombi Servisi

Baymak Kombi Servisi, kombi bakımı, kombi arıza onarımı ve bu hizmetlere ek olarak petek temizleme hizmeti vermektedir. Baymak Kombi Servisi’mizde öğleden önce gelen randevu taleplerini (gün içindeki yoğunluğa bağlı olarak) aynı günde cevaplamaya çalışıyoruz. Baymak Kombi Servisi hizmet bölgelerimiz Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar ilçeleridir.

baymak kombi servisi

Baymak Kombi Servisi kombi bakımında hangi işlemleri yapar?

Kombi bakımı işlemi sırasında cihazın kalorifer ve sıcak su için yanma işlemini gerçekleştiren aksamlar incelenir, tozlanma ve kurum kontrolü yapılır ve gerekiyorsa temizliği yapılır. Kombi cihazınızın yanma odası brülörleri, ana eşanşörü, gaz valfı ayarları da kontrol edilir, gerekli ayarlar ve temizlikleri yapılır.

Kombi cihazının içindeki elektrik ve elektronik aksamı, otomatik gaz kesme sensörleri  kontrol edilir. Kalorifer dönüş hattında bulunan pislik tutan filtreler temizlenir, ayrıca yoğuşmalı kombilerde yoğuşma su haznesi ile radyatör gidiş hattındaki çamur ayrıştırıcı filtre de temizlenir. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra, ısıtma sisteminiz çalıştırılır. Kontrolleri sağlanır ve kombi cihazınızın optimum çalışması için ayarlamaları yapılır. İşlem sonunda, yapılanlar ile ilgili olarak bir rapor hazırlanır ve size teslim edilir.

Kombi bakımı işlemi Baymak kombinizin ömrünü uzatmakla kalmaz ileride oluşabilecek yüksek maliyetli arızaların da büyük oranda önüne geçilmiş olur. Kombi bakımı esnasında eskiyen, aşınan parçalar bozulmadan tamir edilir veya onaylıyorsanız yenisiyle değiştirilir. Böylelikle soğuk kış günlerinde acil servis arayışına girmeden konforlu şekilde kombinizi kullanmaya devam edersiniz.

Kombi bakımı ile eş zamanlı yapılacak petek temizleme işlemi ile kışı sorunsuz geçirin!

Ev ve iş yerlerimizde kullandığımız kalorifer peteklerinin zaman içerisinde kireçlenmesi ve  paslanması ile verimliliği azalır. Kalorifer peteklerinin içinde yıllar içerisinde çalışmasından dolayı birikmiş olan kurum, pas ve çeşitli partiküller peteklerin içerisindeki suyun  yeterli hızda akışını engeller.

Uzman ekiplerimiz, verimliliği azalan, rahatça su dolaşımını sağlayamayan ve boruları tıkanmış olan kombi kalorifer tesisatının, özel makine ve kimyasallar ile temizleyerek ilk günkü performansına geri gelmesini sağlar.

Baymak Kombi Servisi

Sık Karşılaşılan Baymak Kombi Arızaları

Kombiler elektrik, su ve doğalgazı aynı anda kullanan cihazlardır. Bu 3 sistemden birinde oluşabilecek arızalar kombinizin çalışmasını engelleyebilir. Bu yazımızda sık karşılaşılan Baymak kombi arızalarını ve nedenlerini açıklayacağız.

Kombiye gaz gelmemesi sorunu

Baymak kombilerin elektronik kartında ya da gaz valfında sorun olduğunda kombiye gaz gelmez. Baymak Baxi Luna modelinde bu arıza E01 arıza koduyla gösterilir. Baymak Brötje ve Baymak Energy modelinde E133 arıza koduyla belirtilir. Baymak Eco 280Fi modelinde ise Neon1 kapalı, Neon 2 açık konumda olarak gösterilir.

Böyle bir sorunla karşılaştığınızda tüketici olarak sizin yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Baymak Kombi Servisi 0216 939 39 66 / 0505 073 32 54 numaralı telefonlardan arıza randevusu oluşturabilirsiniz.

Kombi ateşleme (alev oluşmama) sorunu

Baymak kombilerde sık karşılaşılan bir arızalardan biridir. Kombinize birkaç kez reset atmanız önerilir. Sorun genellikle reset atmayla çözülür. Eğer ateşleme sorunu reset atmayla çözülmüyorsa Baymak Kombi Servisi 0216 939 39 66 / 0505 073 32 54 numaralı telefonlardan arıza randevusu oluşturabilirsiniz.

Kombi ateşleme sorunu Baymak Baxi Luna, Baymak Dolcevita, Baymak Eco ve Energy modelinde E35 Arıza Kodu ile belirtilir.

Kombi fazla ısınma sorunu

Baymak kombilerin termostatı arızalandığında cihaz fazla ısınır ve kendini devre dışı bırakır. Arızalanan termostatın yenisi ile değişimi sorunu ortadan kaldıracaktır. Bu fazla ısınma sorunu  Baymak Baxi Luna, Baymak Dolcevita, Baymak Eco ve Baymak Energy modelinde E02 Arıza Kodu ile belirtilir. Baymak Eco 280Fi modelinde ise Neon 1 ve Neon2  yavaş yanıp sönme konumundadır.

Parça değişimi için Baymak Kombi Servisi 0216 939 39 66 / 0505 073 32 54 numaralı telefonlardan arıza randevusu oluşturabilirsiniz.

Petek Temizliği ve Kombi Bakımı

İstanbul Anadolu yakasınında her ilçeye profesyonel petek temizleme ve kombi servisi hizmeti.

 

Kombi düşük su basıncı sorunu

Kombinin içindeki su zamanla azalır ve 1.5 bar seviyesinin altına iner bu durumda kombi düzgün çalışamaz. Yapmanız gereken çok basit bir işlemle bu  sorunu çözebilirsiniz; kombinin altındaki su doldurma vanası kullanılarak basıncı 1.5 bar ölçüsüne getirmelisiniz.

Kombi düşük su basıncı sorunu Baymak Baxi Luna, Baymak Dolcevita, Baymak Eco ve Baymak Energy modellerinde ortaktır ve E10 arıza kodu ile belirtilmektedir.

Kombi sıcak su sorunu

Genellikle sıcak su sensörünün bozulması nedeniyle bu sorun yaşanır. Parça değişimi ile kolaylıkla çözülebilecek bu arıza Baymak Baxi Luna, Baymak Dolcevita, Baymak Eco ve Baymak Energy modellerinde E06 arıza kodu ile belirtilmektedir. Baymak Brötje modelinde E50 arıza kodu ile belirtilmektedir. Baymak Eco 280Fi modelinde ise Neon1 kapalı, Neon 2 yavaş yanıp sönme konumundadır.

Baymak kombinizde sıcak su akmaması şeklinde bir sorun yaşıyorsanız parça değişimi için Baymak Kombi Servisi 0216 939 39 66 / 0505 073 32 54 numaralı telefonlardan arıza randevusu oluşturabilirsiniz.

Servisimiz kombi bakımı ve kombi arıza onarımı hizmetlerinin yanında petek temizleme hizmeti de vermektedir. Eğer siz de petek temizliği yaptırmayı düşünüyorsanız petek temizleme sayfamızı inceleyebilirsiniz.